JUBILEUSZOWA EDYCJA REGAT ZA NAMI... DZIĘKUJEMY...

Najpierw przychodzi satysfakcja potem zmęczenie, czas wspomnień, ale już po chwili zaczynamy tęsknić… i nic dziwnego… jubileuszowa edycja Regatta Build Cup okazała się być niezwykle udanym zwieńczeniem dziesięcioletniej pracy nad ciągłym rozwojem imprezy.

Dopieszczony został aspekt wizualny poprzez wprowadzenie do regulaminu obowiązku ujednolicenia strojów poszczególnych ekip, co w nadzwyczajny sposób wpłynęło nie tylko na stylistyczne przybliżenie się do szeroko pojmowanego profesjonalizmu, ale powodowało większą chęć dostosowania się uczestników do obowiązującej etykiety żeglarskiej. Widać to na dokumentacji fotograficznej i filmowej, gdzie zamiast gołych i nierzadko sporych brzuchów można zobaczyć jednolite barwy bojowe załóg. Udało się także połączyć oczekiwania uczestników zarówno w zakresie sportowym jak i rekreacyjno – turystycznym. No bo kiedyś musi być czas na nacieszenie oka jedną z najpiękniejszych linii brzegowych na świecie oraz tegorocznego celu jakim były wodospady KRK. Nie obyło się również bez spontanicznych koncertów naszej niezastąpionej formacji regatowej Klejnoty Kapitana, której instrumentarium w tym roku wzbogaciły dźwięki fletu poprzecznego Katarzyny Kusz. Zwieńczeniem artystycznym jubileuszu był za to występ tradycyjnego, chorwackiego, męskiego zespołu wokalnego zwanego „klapa” – Klapa Adriaticum. Ku uciesze tłumu słuchaczy, na koniec koncertu zabrzmiała znana w obu krajach „Maryjanna”, której polski refren pomogli zaśpiewać na scenie przedstawiciele szefostwa regat.

Miłą niespodzianką była także codzienna dawka multimedialnych informacji przygotowanych przez redakcję Muratora. Kto miał ochotę mógł na ich pokładzie zasmakować śródziemnomorskiej kuchni wczytując się w treść kolejnego wydania dziennika regatowego „Murator na fali” albo zobaczyć relację filmową z poprzedniego dnia na stronie www.regaty.fakro.pl lub profilu Regatta Build Cup na FB.

Największym sukcesem była jednak atmosfera, którą stworzyła fantastyczna rzesza żeglarzy budowlańców. Chcieliśmy za to bardzo podziękować zarówno tym, którzy stali się stałymi bywalcami corocznej pętli morskiej Kremik – Kremik, jak i tym wszystkim, których spotkaliśmy pierwszy raz a mimo to, idealnie wpasowali się w rozpędzony mechanizm mistrzostw. To ogromna satysfakcja dla grupy organizatorów, którzy na czele ze Zdzichem Gajosem, przez cały rok pracują na efekt końcowy, wkładając w to serce i czas na wielogodzinne burze mózgów mające na celu ciągłe podnoszenie poziomu organizacyjnego regat.

Mamy nadzieję, że ten sukces ponownie przyciągnie firmy i instytucje, które obdarzyły nas zaufaniem i zechcą znaleźć się w gronie partnerów czy patronów kolejnej edycji mistrzostw. Cieszymy się, że możemy współtworzyć Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim z marką FAKRO i dziękujemy tym , którzy zechcieli wesprzeć to wydarzenie – firmom: AIB, Porta, TUV Reinland oraz Dyrekcji Targów BUDMA.

Jak zaobserwował Robert - wicedyrektor regat - „To był dobry czas. Miałem okazję obserwowania rywalizacji z perspektywy statku organizacyjnego i czułem emanującą z każdego jachtu niesamowicie pozytywną energię. Wraz z Komandorem Andrzejem, obserwowaliśmy połączenie ogromnej koncentracji zawodników, radości z żeglarstwa i swego rodzaju dumy z możliwości rywalizacji w tych właśnie zawodach. Realizując cowieczorny obchód kei, zaglądając do kokpitów pięknie oflagowanych jachtów, widziałem zmęczenie w oczach członków załóg, ale też prawie wszędzie, słyszałem wielobarwne, pełne satysfakcji „morskie opowieści”. A czyż nie o to właśnie chodzi?

Mamy nadzieję, że podzielacie te odczucia i pomożecie nam uwiecznić je na stronach pamiątkowego kalendarza regatowego na rok 2018.

Prosimy Was o wybór najlepszych zdjęć wykonanych przez uczestników regat i zapisywanie ich w formatach JPEG lub RAW na serwerze regatowym http://www.photo-regaty.fakro.pl/

Liczymy na zdjęcia pokazujące piękno "X Jubileuszowych Mistrzostw - Regatta Build Cup". Niech te chwile, zamknięte w obiektywie aparatu, ukażą Wasze zaangażowanie, piękno sportowej rywalizacji, chwile piękne i niebezpieczne, radości i rozczarowania…. Niech szczury lądowe zastygną w bezruchu patrząc na zdjęcia przedstawiające wdzięk dumnie płynącej łodzi na tle cudownych chorwackich krajobrazów.

Najlepsze zdjęcia umieścimy w GALERII ZDJĘĆ na stronie regat a dwanaście z nich ozdobi ściany biur czy domów na dwunastu kartkach kalendarza 2018. Oczywiście nie zabraknie nazwisk autorów oraz nazw jachtów na jakich pływali. Autorzy 12 kalendarzowych zdjęć otrzymają również specjalne podziękowania wraz z 3 kalendarzami oraz płytą z szantami w aranżacji Klejnotów Kapitana. Na zdjęcia czekamy do 10 października 2017r.

Mamy nadzieję, że wraz z przekładaniem kolejnych stron, oglądaniem kolejnych zdjęć, upływem kolejnych miesięcy… na waszych twarzach widoczny będzie coraz większy banan na myśl o zbliżających się XI Mistrzostwach Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim – Regatta Build Cup 2017.

 

Pozdrawiamy

FAKRO Sailing Team
Organizatorzy Regatta Build Cup