Nowy Sącz, dn.04.12.2019r.

OŚWIADCZENIE

Z żalem informujemy, że firma FAKRO sp. z o.o. w tym roku już po raz ostatni była głównym organizatorem Mistrzostw Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim. Tym samym projekt pod nazwą Regatta Build Cup zostaje zamknięty.

Nasze wrześniowe spotkanie na wodach Chorwacji było ostatnim, w jakim mieliśmy przyjemność z Państwem uczestniczyć w ramach tego projektu.

Powodem jego zamknięcia po dwunastu niezwykle udanych edycjach są zasadnicze rozbieżności, co do rozwoju formuły tych regat.

Początkowe całkowicie amatorskie edycje RBC obok rywalizacji i adrenaliny podczas wyścigów dostarczały również dużą porcję wypoczynku i rekreacji na przyjaznych wodach Chorwacji. Gwarantowało to integrację środowiska, nawiązywanie dobrej współpracy i branżowej więzi pomiędzy polskimi firmami budowlanymi. Skład załóg poszczególnych firm opierał się w większości na ich klientach i w wielu przypadkach były to osoby uczestniczące w takim przedsięwzięciu pierwszy raz.

Nie gwarantowało to wysokiego poziomu wyszkolenia załogi, ale na amatorskie regaty wystarczało, aby przeżyć niezapomniane chwile.

Niestety z roku na rok firm reprezentujących branżę budowlaną ubywało, a formuła sportowo-turystyczna przeradzała się w niezdrową zawodową rywalizację. Regaty zmierzały do podnoszenia poziomu sportowego poprzez zatrudnianie w nich zawodowych skiperów, a ważny dla klientów komfort jachtów zaczął się zmniejszać.

Zaszczepiona w FAKRO pasja do żeglarstwa nie zniknie, firma nie stawia sobie jednak celu organizowania zawodowych regat żeglarskich na turystycznych jachtach morskich.

Dlatego zostawiamy firmie ONE4ALL w osobie Zdzisława Gajosa, zwolennikowi realizowania regat dla zawodowców z dużą ilością wyścigów pole do realizacji własnego projektu nie związanego z Regatta Build Cup.

Mamy nadzieję, że pozostawione po RBC zdjęcia i relacje filmowe dostępne na stronie www.regaty.fakro.pl w każdej chwili przypomną wszystkim o wspaniałej przygodzie na wodach Adriatyku, jaką było uczestnictwo w regatach.

 

W imieniu FAKRO Sailing Team

Janusz Komurkiewicz