SPORT, ŚPIEW I ROCK’N’ROLL …

Tak, takie hasło będzie tym przewodnim podczas XII Mistrzostw Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim - Chorwacja 2019.

SPORT. W oparciu o ewaluację poprzednich edycji, tegoroczne Regatta Build Cup zakłada realizację jak największej liczby biegów, kładąc nacisk na coraz bardziej sportowy charakter imprezy. Na naszym ulubionym, chorwackim akwenie ścigać się będą jachty zgłoszone do tzw. klasy PROFI oraz dwie grupy w klasie OPEN w podziale na jednostki mniejsze oraz większe co szczegółowo opisuje, umieszczony już na stronie Regat, regulamin. Nad prawidłowym przebiegiem wyścigów czuwać będą nasi niezastąpieni, międzynarodowi sędziowie Paweł Stolzmann i Denis Marinov. Innowacją będzie możliwość zapoznawania się z wynikami online. Poza aspektem sportowym nie zabraknie elementów umożliwiających cieszenie się z żeglarstwa w otoczeniu zarówno pięknych zabytków niezdobytych jeszcze przez nas portów jak i niepowtarzalnych widoków Północnej Dalmacji.

Czas na wyjaśnienie pozostałych elementów hasła przewodniego…

ŚPIEW. W tym roku chcemy zmotywować wszystkich do wspólnego śpiewania i dzielenia się pozytywną energią podczas spontanicznych wieczorów szantowych. Każdy będzie mógł stać się członkiem wielkiego zespołu szantowego. Zabierzcie co macie… gitary, bębenki, grzebienie … Spotkajmy się na wspólnym muzykowaniu.

ROCK’N’ROLL. Po uroczystości zakończenia ubiegłorocznych Regat, kiedy opadł już kurz po entuzjastycznym odebraniu przez zwycięzców nagród, duża część uczestników udała się na rynek w Trogirze, gdzie grał chorwacki zespół coverowy. Bawiła się tam ogromna rzesza naszych budowlańców. Zrodził się wtedy pomysł zaproszenia na naszą imprezę zespołu rockowego. Jesteśmy przekonani, że właśnie taka atmosfera na uroczystościach otwarcia i zamknięcia Regat, przypadnie Wam do gustu i będzie równie energetyczna.

Nowa formuła Regat w sferze artystycznej jak i osobiste decyzje członków zespołu organizacyjnego zaskutkowały kilkoma zmianami. Komandorem Regat będzie, znany wszystkim dobrze, twórca regat i współorganizator – Zdzisław Gajos reprezentujący Zee Sailing Team. Życzymy mu sukcesów na nowej płaszczyźnie dowodzenia. Jesteśmy przekonani, że jego fachowość i zaangażowanie zapewni uczestnikom bezpieczną i uporządkowaną realizację działań na morzu.

Na naszych Regatach nie zabraknie członków zapracowanego duetu medialnego w osobach Ady i Jarka z Air-Video. Mamy nadzieję, że załogi poszczególnych jachtów dostosują się do oczekiwań związanych z „umundurowaniem bojowym” pozwalając, naszym „dronkom”, na realizację pięknych, filmowych pamiątek. W gronie regatowym nie zabraknie również naszego opiekunie medycznego Wojtka oraz dobrego ducha Klejnotów czyli Reni.

Jako organizator Mistrzostw, firma FAKRO, reprezentowana przez Janusza Komurkiewicza, chciała bardzo podziękować wieloletniemu Komandorowi i szantymenowi Regat - Andrzejowi Brońce, za wkład i zaangażowanie w możliwość realizacji naszych pasji żeglarskich oraz wspólne przeżycia muzyczne.

Dziękujemy całemu zespołowi muzycznemu Klejnoty Kapitana - jedynej na świecie formacji szantowej stworzonej na potrzeby konkretnej, cyklicznej imprezy. Dziękujemy Wam za wzbogacanie sfery duchowej Regat i uwrażliwianie uczestników na charakterystyczną atmosferę muzyki żeglarskiej.

Dziękujemy wicedyrektorowi Regat – Robertowi Bańskiemu z firmy FORTON, za 10 lat ogromnego zaangażowania w organizację i koordynację przebiegu imprezy, gaszenie wszelkich pożarów i dbałość o dobrą atmosferę na regatach.

Tyle krótkich zapowiedzi i podziękowań. Wszystko to, niech będzie sygnałem i zachętą do udziału w kolejnej fantastycznej przygodzie z Regatta Build Cup… z nowymi pomysłami i nową , ale pełną dobrych wspomnień energią.

Do zobaczenia.

Team Organizacyjny RBC